Samen dubbel zo sterk tegen kansarmoede

26 oktober 2022

Cera bundelt de krachten voor De Warmste Week en verdubbelt de bijdragen van haar vennoten

De opbrengsten voor De Warmste Week gaan dit jaar niet naar een zelfgekozen doel. Wel naar het DWW Fonds, waarvan het geld verdeeld wordt over projecten en organisaties die zich inzetten voor de bestrijding van kansarmoede. Cera zet zich als coöperatie al van bij het ontstaan sterk in voor dit thema én bundelt al jaren de krachten voor De Warmste Week. Vanuit het credo ‘samen zijn we meer waard’ roept Cera dit jaar haar vennoten op om geldinzamelacties op touw te zetten of zelf te storten op de Cera-rekening voor De Warmste Week. De coöperatie stortte er alvast 25.000 euro op en verdubbelt het bedrag van haar vennoten tot een maximum van nog eens 25.000 euro. 

 

 

“Een van de maatschappelijke thema’s waar we als coöperatie sterk op inzetten, is een solidaire en inclusieve samenleving zonder drempels. Kansarmoede is één van de grootste drempels die mensen ervan weerhouden om volwaardig deel te kunnen nemen aan de maatschappij”, zegt Caro Debruyn, coördinator maatschappelijke werking bij Cera. “De Warmste Week is een initiatief dat erg leeft bij iedereen en het ‘allen voor allen’ gevoel belichaamt waar we als coöperatie voor staan. Voor Cera is dit dan ook een perfecte gelegenheid om de vennoten op te roepen als één blok te storten voor kansarmoedebestrijding. Om het goede voorbeeld te geven storten we zelf een aanzienlijk bedrag en verdubbelen we daarnaast ook het bedrag van onze vennoten. Want solidariteit is nodig. Nu meer dan ooit.” 

Dat laatste bevestigt ook Heidi Degerickx, algemeen coördinator van het Vlaams Netwerk tegen Armoede. Zij ziet met lede ogen aan hoe de giften massaal uitblijven als gevolg van de energiecrisis, nu iedereen zich zorgen maakt over de toekomst. “Niet alleen wordt er in deze financieel zware tijden extra beroep gedaan op onze verenigingen, maar ze zien ook hun eigen energiekosten explosief stijgen, terwijl hun werkingskosten al tien jaar niet meer geïndexeerd worden. Nu er ook veel minder gedoneerd wordt, komt de actie van Cera en De Warmste Week echt als geroepen. Onze verenigingen zijn dit jaar goed vertegenwoordigd in De Warmste Week, met in totaal 37 projecten in Vlaanderen en Brussel. Alle steun is meer dan welkom.”

Cera werkt al jarenlang samen met tal van organisaties die zich inzetten rond (kans)armoedethema’s over heel het land. Meer info over de actie en de werking van Cera vind je op: www.cera.coop/nl/dewarmsteweek